LOGO

Anasayfa > Güncel, Manset, Son Dakika > CEYHAN’DA ÖĞRENCİLER OKULDA TURŞU KURUYOR

22.11.2018 Per, 11:21

Reklam Alanı

                İlçemizde, bir okulda öğrenciler el becerilerini geliştirmek amacıyla öğretmenlerinin nezaretinde kış hazırlığı olsun diye turşu yapmaya başladılar.

                Mehmetçik İlkokulu 2. sınıf öğrencileri, okul idarecileri tarafından temin edilen çeşitli sebzelerden oluşan malzemeleri turşu yapmak amacıyla önce ellerine eldivenlerini geçirdiler ve daha sonra masalara konulan çeşitli sebze türlerini cam kavanozlarına koyarak turşu kurmaya başladılar.

                İlkokul 2. sınıf öğrenciler tarafından hazırlanan turşular ise aynı okulda öğrenim gören anasınıfı öğrencilerine kış aylarında yemekle beraber ikram edilecek.

 

RÖPORTAJ- NİLÜFER ÖNER-SINIF ÖĞRETMENİ

                “Kış gelmeden önce turşularımızı kurarız. Çevreye zarar vermemek amacıyla cam kavanozları tercih ettik. Yaptığımız etkinlikle çocuklarımızın el becerileri gelişiyor, hem de yaparak öğreniyorlar. Turşu çocuklarımızın yanı sıra hepimiz için faydalı” dedi.

 

DİLEK ÖZÇAPAR-ÖĞRENCİ VELİSİ

                “Yıllarca sofralarımızda eksik etmediğimiz, her evde kış hazırlığı olarak turşu ile başlamak istedik. Okulun eğitim ve öğretim ile birlikte çocukların eğlendiren bir yer olduğunu düşünüyoruz. Turşu etkinliğinde eğitimleri değişmesi anlamında kalıcı olarak çocuklar için güzel bir anı olarak düşünüyoruz”

 

ÖĞRENCİLER

                “Okulda turşu yapmayı öğrendik, evde de annelerimize yardımcı olacağız” şeklinde röportaj verdiler.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.