LOGO

Anasayfa > Güncel, Manset, Son Dakika > CEYHAN’DA BUĞDAY EKİMİNE BAŞLANDI

22.11.2018 Per, 11:27

Reklam Alanı

                İlçemiz Ziraat Odası Başkanı Muhammet Bulut, geçimini tarla ziraatı ile sağlamaya çalışan çiftçilerin buğday ekimine başladıklarını söyledi.

                Bu yıl Ceyhan genelinde yaklaşık 400 bin dekar alanda buğday ekiminin yapılmasını beklediklerini kaydeden Ceyhan Ziraat Odası Başkanı Muhammet Bulut, bölgede hava muhalefetinin iyi geçmesi halinde üreticilerin her dekarlık ekili alanda ortalama olarak 500 kilo ürün elde edeceklerine inandığını söyledi.

                İlçemiz Ziraat Odası olarak yaklaşık 16 bin çiftçi ailesine hizmet verdiklerini belirten Başkan Bulut, “Çiftçilerimizin ekili alanlarında kaliteli ve yüksek verim ürün elde etmeleri için her konuda yardımcı olmaya çalışıyoruz. Ekiplerimiz köyleri gezerek toprak tahlillerini yapmaya devam ediyorlar. Yaptığımız tahliller sonucunda çiftçilerimizin hangi tarlasına hangi ürün ekebilecekleri konusunda bilgi veriyoruz” dedi.

                Ceyhanlı çiftçilerin refaha kavuşmaları için sürekli Ankara’ya giderek gerek Tarım Bakanı ve gerekse Adana Milletvekilleri ile görüşerek çiftçilerin sorunlarını dile getirdiklerini vurgulayan Ceyhan Ziraat Odası Başkanı Muhammet Bulut, “Ankara’da Tarım Bakanı ile görüşerek çeşitli doğal afetlerde zarar gören çiftçilerimizin Ziraat Bankasına ve Tarım Kredi kooperatiflerine olan borçlarının ertelenmesi için talepte bulundum” diye konuştu.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.