LOGO

Anasayfa > Güncel, Manset, Son Dakika > CEYHAN BELEDİYESİ’NDEN ‘ENGELSİZ HAYAT’A DESTEK

22.11.2018 Per, 11:35

CEYHAN BELEDİYESİ’NDEN ‘ENGELSİZ HAYAT’A DESTEK

Reklam Alanı

İlçemiz Belediyesi sosyal hayatın iyileştirilmesi noktasında çalışmalarına devam ediyor. Engelli vatandaşların ihtiyaç ve talepleri doğrultusunda hem farkındalık yaratmak hem de engelsiz bir hayata destek olmak amacıyla İlçemiz Belediyesi tarafından bedensel engelli vatandaşlara yardımda bulunuldu.

Ceyhan’da ikamet eden bedensel engelli vatandaşlara 90 adet tekerlikli sandalye; 6 adet akülü engelli aracı temin edildi. Yardım sonrası engelli vatandaşlarının mutluluğu görülmeye değerdi. İlçemiz Belediye Başkan Vekili Ali Alper Boydak’a teşekkür eden engelli vatandaşlar bu tür hizmetlerin devam etmesi dileğinde bulundular.

 

BOYDAK:” ENGELSİZ HAYAT VE ENGELSİZ CEYHAN İÇİN ELİMİZDEN GELENİ YAPACAĞIZ”

Yapılan yardımlar sonrası açıklama yapan İlçemiz Belediye Başkan Vekili Ali Alper Boydak;

“ Hayatta en büyük engel sevgisizliktir. Ahde vefasızlıktır. Engelli kardeşlerime vefamız baki; sevgimiz ise daimdir. Bu hayatta bir engel var ise hep birlikte dayanışma ve yardımlaşma ruhuyla aşacağız. Belediye olarak hayatımızın diğer parçası olan engelli kardeşlerimizin sorunlarının farkındayız. Ceyhan’da engelliler için fırsat eşitliği sağlayacak projelerin takibini sürdürüyoruz.’’ Engelin elde, ayakta, gözde ve kulakta değil yaşarmayan gözde nasırlaşmış kalpte sözünü havada bırakmadık.’’ Bu bağlamda 90 adet tekerlekli sandalye ile 6 adet akülü engelli aracını ihtiyaç sahibi kardeşlerimize teslim ettik. İnşallah bundan sonrada engelli kardeşlerimiz için plan ve projelerimizi hayata geçirip; yardımlarımıza rutin olarak devam edeceğiz. İçimizdeki dayanışma ve yardımlaşma ruhuyla aşamayacağımız hiçbir sorun kalmayacak Allah’ın izniyle. Engeli ne olursa olsun tüm engelli kardeşlerimi sevgiyle kucaklıyorum. Var olsunlar İnşallah” dedi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.